| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.83 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500004023FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 402K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004122FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 41.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004223FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 422K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004320FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 432 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004322FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004329FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004423FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 442K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004530FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 453 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004642FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 46.4K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005113FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 511K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |