| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 511 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500005362FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 53.6K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005492FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 54.9K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005623FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 562K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005629FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 56.2 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 40 $0.14000 |
|
SFR2500005769FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 57.6 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005231FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.23K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005361FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.36K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005491FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.49K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005901FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 5.9K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500006043FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 604K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |