| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 210 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500002152FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 21.5K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002159FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 21.5 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002263FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 226K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002323FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 232K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002329FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 23.2 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002433FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 243K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002499FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 24.9 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002553FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 255K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002672FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 26.7K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002619FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 26.1 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |