| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 26.1 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500002740FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 274 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002803FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 280K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002943FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 294K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002942FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 29.4K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002671FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2.67K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002741FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2.74K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002941FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 2.94K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003010FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 301 OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003093FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 309K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003162FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 31.6K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |