| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 178 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500001873FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 187K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002053FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 205K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002153FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 215K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002373FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 237K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002613FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 261K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002673FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 267K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500002873FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 287K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003163FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 316K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003573FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 357K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500003833FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 383K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |