| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SFR25 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 357 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SFR2500003833FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 383K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004123FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 412K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004533FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 453K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500004873FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 487K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005233FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 523K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005363FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 536K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005493FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 549K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005763FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 576K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500005903FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 590K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |
|
SFR2500006493FR500Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
RES 649K OHM 0.4W 1% AXIAL |
In Stock: 0 $0.01598 |