SIT8209AI-31-28E-150.000000X
SIT8209AI-31-28E-150.000000X
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SIT8209AI-31-28E-150.000000X
Manufacturer
SiTime
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Category
Crystals, Oscillators, Resonators
Family
Oscillators
Type Description
Series:SiT8209
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:150 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)