SIT8208AI-81-18S-66.666600T
SIT8208AI-81-18S-66.666600T
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SIT8208AI-81-18S-66.666600T
Description
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)