SIT8208AI-81-28S-66.666000X
SIT8208AI-81-28S-66.666000X
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SIT8208AI-81-28S-66.666000X
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)