| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ultra™ Si540 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 125 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 111mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.052" (1.33mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
540EBC27M0000BBGSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $7.67400 |
7N-24.576MBP-TTXC Corporation |
XTAL OSC TCXO 24.5760MHZ CMOS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
7N-25.000MBP-TTXC Corporation |
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
7N-38.400MBP-TTXC Corporation |
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
7N-40.000MBP-TTXC Corporation |
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514ABB000112BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514BBB001662BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.35164MHZ LVDS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514FBB001663BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVDS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514NBB000112BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS DUAL |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514PBB000436BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS DUAL |
In Stock: 0 $7.70000 |