| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7N |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 38.4 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±280ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 10mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
7N-40.000MBP-TTXC Corporation |
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514ABB000112BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514BBB001662BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.35164MHZ LVDS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514FBB001663BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 148.351648MHZ LVDS |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514NBB000112BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS DUAL |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
514PBB000436BAGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS DUAL |
In Stock: 0 $7.70000 |
|
![]() |
590AB000274DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 274.0000KHZ LVPECL |
In Stock: 0 $7.70648 |
![]() |
590AB312M500DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $7.70648 |
![]() |
590BB000274DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 274.0000KHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $7.70648 |
![]() |
590BB300M000DGRSilicon Labs |
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD |
In Stock: 0 $7.70648 |