| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STC53K |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 19.2 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±1.5ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
515AAA174M687BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 174.6870MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515AAA174M703BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 174.7030MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ABB212M500BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 212.5000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ABB250M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ACA250M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515BAA000123BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 123.0000KHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515BCA180M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 180.0000MHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515BCA200M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515FBA180M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 180.0000MHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515FCA200M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |