| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ultra™ Si540 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 100 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCSL |
| Voltage - Supply: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.056" (1.43mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
540EAA100M000BBGSilicon Labs |
XTAL OSCILLATOR |
In Stock: 0 $6.67520 |
STC53K33Q27-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.46000 |
|
SVC53C3D16A2-50.000MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS |
In Stock: 0 $12.06000 |
|
STC53K33Q38-19.200MTSuntsu Electronics, Inc. |
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV |
In Stock: 0 $8.49000 |
|
![]() |
515AAA174M687BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 174.6870MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515AAA174M703BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 174.7030MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ABB212M500BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 212.5000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ABB250M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515ACA250M000BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL |
In Stock: 0 $6.71040 |
![]() |
515BAA000123BAGSilicon Labs |
XTAL OSC VCXO 123.0000KHZ LVDS |
In Stock: 0 $6.71040 |