| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
VE-2WY-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 99W |
In Stock: 0 $400.30000 |
![]() |
VI-2N3-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 24V 100W |
In Stock: 0 $400.37000 |
VI-JN1-IZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 25W |
In Stock: 0 $400.38000 |
|
![]() |
VI-2WP-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 13.8V 100W |
In Stock: 0 $400.45000 |
![]() |
VI-250-25-F2Vicor |
VI-250-25-F2 150V/5V 150W |
In Stock: 0 $400.78000 |
![]() |
VI-2W0-11-F2Vicor |
DC DC CONVERTER 150W |
In Stock: 0 $400.78000 |
![]() |
VI-2NL-EV-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 28V 150W |
In Stock: 0 $400.80000 |
DCM3623T75H06A6M00Vicor |
DC DC CONVERTER 5V 160W |
In Stock: 0 $400.95000 |
|
![]() |
VI-254-IY-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 50W |
In Stock: 0 $400.99000 |
![]() |
VI-26B-EW-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 95V 100W |
In Stock: 0 $401.04000 |