| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Maxi (400W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 100V |
| Voltage - Input (Max): | 200V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 80A |
| Power (Watts): | 400 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 84.9% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V48A8C400BG2Vicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $361.82000 |
|
V48A8C400BG3Vicor |
DC DC CONVERTER 8V 400W |
In Stock: 0 $361.84000 |
|
S28A3V3C150BLVicor |
C 10/36/28 3.3V/ 45.5A |
In Stock: 0 $361.84000 |
|
V300A48E500BN2Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 500W |
In Stock: 0 $361.86000 |
|
V300A48E500BN3Vicor |
DC DC CONVERTER 48V 500W |
In Stock: 0 $361.86000 |
|
VI-J42-CZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 15V 25W |
In Stock: 0 $361.89000 |
|
V24B3V3H100BG3Vicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 100W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
V28C36H100BLVicor |
DC DC CONVERTER 36V 100W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
V375C12H150BL3Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 150W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
VI-J1M-EZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10V 25W |
In Stock: 0 $361.93000 |