| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI-J00™ (25W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 55V |
| Voltage - Input (Max): | 100V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.67A |
| Power (Watts): | 25 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.36" L x 2.28" W x 1.08" H (59.9mm x 57.9mm x 27.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
V24B3V3H100BG3Vicor |
DC DC CONVERTER 3.3V 100W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
V28C36H100BLVicor |
DC DC CONVERTER 36V 100W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
V375C12H150BL3Vicor |
DC DC CONVERTER 12V 150W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
VI-J1M-EZ-B1Vicor |
DC DC CONVERTER 10V 25W |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
S28C12H100BL2Vicor |
H 9/36/28 12V/ 8.33A |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
S28C5H50BL2Vicor |
H 9/36/28 5V/ 10A |
In Stock: 0 $361.93000 |
|
![]() |
VI-720362BVicor |
H 180/395/300 15V/ 10A |
In Stock: 0 $361.93000 |
![]() |
VI-720092BVicor |
H 9/36/28 5V/ 10A |
In Stock: 0 $361.93000 |
![]() |
VI-720093BVicor |
H 9/36/28 24V/ 4.17A |
In Stock: 0 $361.93000 |
![]() |
VI-711289BVicor |
DC DC CONVERTER |
In Stock: 0 $361.93000 |