| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DTO25 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 70 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Supplier Device Package: | TO-252, (D-Pak) |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
DTO025C61000JTE3Vishay / Sfernice |
DTO 25 C 6K1 5% TU50 |
In Stock: 0 $5.26700 |
|
![]() |
P1206C1002FBWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.28480 |
P1206H25R5BBTCVishay / Sfernice |
P 1206 H 25R5 B B TR500 |
In Stock: 0 $5.30290 |
|
P1206H25R5BBTBVishay / Sfernice |
P 1206 H 25R5 B B TR250 |
In Stock: 0 $5.30290 |
|
![]() |
MSP2B82R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B270R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B75R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B220R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B56R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B62R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |