| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 25.5 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P1206H25R5BBTBVishay / Sfernice |
P 1206 H 25R5 B B TR250 |
In Stock: 0 $5.30290 |
|
![]() |
MSP2B82R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B270R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B75R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B220R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B56R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B62R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B200R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B68R00JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |
![]() |
MSP2B120R0JT20E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.30580 |