| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0603K2554BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 2554 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E2551BNPTVishay / Sfernice |
P 0402 2551 B N PT |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E1052BNPTVishay / Sfernice |
P 0402 1052 B N PT |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402K2213BBTVishay / Sfernice |
P 0402 K 2213 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E5361BNPTVishay / Sfernice |
P 0402 5361 B N PT |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0603K1874BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 1874 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402K1913BBTVishay / Sfernice |
P 0402 K 1913 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402K3403BBTVishay / Sfernice |
P 0402 K 3403 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E4991BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 4991 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E3162BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 3162 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |