| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 31.6 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0603K2004BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 2004 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E2491BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 2491 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E7871BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 7871 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0603K3004BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 3004 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
![]() |
P2010E10R0FNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |
![]() |
P2010E47R0FBT0066Vishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |
![]() |
P2010E24R0FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |
![]() |
P2010E31R0FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |
![]() |
P2010E1200FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |
![]() |
P2010E14R0FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.20800 |