| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHP2010K3302GBTVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 33K 2% B TR |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010K2700GBTVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 270U 2% B TR |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
P0402K3483BBTVishay / Sfernice |
P 0402 K 3483 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E1301BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 1301 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E2002BNPCVishay / Sfernice |
P 0402 2002 B N PT500 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0603K1694BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 1694 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E2002BNPAVishay / Sfernice |
P 0402 2002 B N PT100 |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0603K2554BBTVishay / Sfernice |
P 0603 K 2554 B B TR |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E2551BNPTVishay / Sfernice |
P 0402 2551 B N PT |
In Stock: 0 $5.20720 |
|
P0402E1052BNPTVishay / Sfernice |
P 0402 1052 B N PT |
In Stock: 0 $5.20720 |