| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.03W, 1/32W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | RF, High Frequency |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0202 (0505 Metric) |
| Supplier Device Package: | 02016 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RV1206Y1000FGTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.19360 |
![]() |
RV1206Y1000FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.19360 |
![]() |
RV1206Y1004FBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $5.19360 |
CHP2010L15R0GNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010L1R47GNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010L2203GNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP1020L4R20GGTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 1020 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010L51R0GBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010L1R00GNTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 2010 |
In Stock: 0 $5.20170 |
|
CHP2010K3001GBTVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 3K 2% B TR |
In Stock: 0 $5.20170 |