| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHP2010K1802JBTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 18K 5% B TR100 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L2000JBTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 200U 5% B TR100 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L1R00JNTCVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 1U 5% N TR500 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L1005JBTCVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 10M 5% B TR500 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L5R10JBTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 5U1 5% B TR100 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L4300JBTAVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 430U 5% B TR100 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010K5R10JBWVishay / Sfernice |
CHP 2010 100PPM 5U1 5% B WP |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
CHP2010L5100JBTBVishay / Sfernice |
CHP 2010 200PPM 510U 5% B TR250 |
In Stock: 0 $5.05080 |
|
![]() |
MSP2B10000FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B12R10FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |