| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MSP2B10000FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B12R10FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B10R00FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B11R00FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B23R70FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B20R00FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B5R620FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B27R40FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B17R80FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |
![]() |
MSP2B15000FS14E3Vishay / Sfernice |
SFERNICE FIXED RESISTORS |
In Stock: 0 $5.08800 |