| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHPHT |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 56.2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.02W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CHP0603LR301JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603LR604JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L12R0JWTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L10R0JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L3300JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L1301JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L4701JBTCVishay / Sfernice |
CHP 0603 200PPM 4K7 5% B TR500 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L22R0JBTAVishay / Sfernice |
CHP 0603 200PPM 22U 5% B TR100 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CH0603-500RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 500U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0603-250RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 250U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |