| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.51mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CH0603-500RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 500U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0603-250RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 250U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0402-50RGFTDVishay / Sfernice |
CH 0402 50U 2% F TR1000 |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0402-180RGFTVishay / Sfernice |
CH 0402 180U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0402-180RGFTAVishay / Sfernice |
CH 0402 180U 2% F TR100 |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0603-330RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 330U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0603-180RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 180U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0402-500RGFTVishay / Sfernice |
CH 0402 500U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0402-180RGFWVishay / Sfernice |
CH 0402 180U 2% F WP |
In Stock: 0 $4.87050 |
|
CH0603-200RGFTVishay / Sfernice |
CH 0603 200U 2% F TR |
In Stock: 0 $4.87050 |