| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 43.2 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P0402Y6201FNTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 6201 F N TR |
In Stock: 0 $4.85390 |
|
P0402Y68R1FBTVishay / Sfernice |
P 0402 Y 68R1 F B TR |
In Stock: 0 $4.85390 |
|
CHPHT0805K5622FGTAVishay / Sfernice |
RES SMD 56.2K OHM 1% 0.02W 0805 |
In Stock: 0 $4.85580 |
|
CHP0603LR301JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603LR604JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L12R0JWTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L10R0JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L3300JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L1301JBTVishay / Sfernice |
RES SMD THICK FILM 0603 |
In Stock: 0 $4.85940 |
|
CHP0603L4701JBTCVishay / Sfernice |
CHP 0603 200PPM 4K7 5% B TR500 |
In Stock: 0 $4.85940 |