| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.333W, 1/3W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
P1505H5903FBTAVishay / Sfernice |
P 1505 H 5903 F B TR100 |
In Stock: 0 $4.80990 |
|
P1505H5363FBTAVishay / Sfernice |
P 1505 H 5363 F B TR100 |
In Stock: 0 $4.80990 |
|
![]() |
RV0805E7152BBWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E3402BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E2153BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E3011BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E5111BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E8251BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E9760BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E7682BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |