| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 536 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.35W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1505 (3812 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1505 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.052" W (3.81mm x 1.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.63mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RV0805E7152BBWVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E3402BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E2153BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E3011BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E5111BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E8251BNTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E9760BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E7682BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0805E9091BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |
![]() |
RV0603E6191BBTVishay / Sfernice |
SFERNICE THIN FILMS |
In Stock: 0 $4.81440 |