| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MMF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.31 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | MELF |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MMF204FRE9K53Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
![]() |
MMF204FRE9K76Yageo |
RES SMD 1% 0.4W MELF |
In Stock: 0 $0.02430 |
RC1206FR-7W100RLYageo |
RES 100 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 26 $0.21000 |
|
RC1206FR-7W22RLYageo |
RES 22 OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 0 $0.21000 |
|
MCF-25JR-10RYageo |
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-100KYageo |
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-100RYageo |
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-10KYageo |
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-120RYageo |
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-12KYageo |
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |