| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RC_L |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MCF-25JR-10RYageo |
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-100KYageo |
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-100RYageo |
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-10KYageo |
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-120RYageo |
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-12KYageo |
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-12RYageo |
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-150RYageo |
RES SMD 150 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-15KYageo |
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |
|
MCF-25JR-15RYageo |
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W MELF |
In Stock: 0 $0.02561 |