| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MQP |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.02% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric), J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
Y1627120R000Q9RVPG Foil |
RES SMD 120 OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y1627150R000Q0WVPG Foil |
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y1627150R000Q9WVPG Foil |
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y1627200R000Q0RVPG Foil |
RES SMD 200 OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y16272K21000Q0RVPG Foil |
RES SMD 2.21KOHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y1627350R000Q9RVPG Foil |
RES SMD 350 OHM 0.02% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $9.69570 |
|
Y1628105R000Q0WVPG Foil |
RES SMD 105 OHM 0.02% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.98830 |
|
Y1628105R000Q9RVPG Foil |
RES SMD 105 OHM 0.02% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.98830 |
|
Y1628105R000Q9WVPG Foil |
RES SMD 105 OHM 0.02% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.98830 |
|
Y1628107R000Q9WVPG Foil |
RES SMD 107 OHM 0.02% 3/4W 2512 |
In Stock: 0 $9.98830 |