| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.49 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL73V1HR15JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.15 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR18JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.18 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR22JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.22 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR27JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.27 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR33JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.33 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR39JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.39 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR47JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.47 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73X1HR10JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.1 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73X1HR12JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.12 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RCL04061R02FKEAVishay / Dale |
RES SMD 1.02 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.03036 |