| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.2 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW08053K90FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08056K80FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08055K10FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08051K60FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW080522K1FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08053K16FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08052K40FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
CRCW08052K49FKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.26000 |
|
RL73V1HR15JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.15 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |
|
RL73V1HR18JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.18 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.03030 |