| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 249 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW020149R9FKEEVishay / Dale |
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02847 |
|
CRCW02014K75FKEEVishay / Dale |
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02847 |
|
CRCW0201750RFKEEVishay / Dale |
RES SMD 750 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02847 |
|
CRCW020175R0FKEEVishay / Dale |
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02847 |
|
CPF0603D2K58ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.58KOHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
CPF0603D604RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
CPF0603D634RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 634 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
CPF0603D6K42ETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.42KOHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
CPF0603D91RETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
CPF0603D10KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |