| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 91 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0603D10KETE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10K OHM 0.5% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.02880 |
|
RCL04061R07FKEAVishay / Dale |
RES SMD 1.07 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04061R24FKEAVishay / Dale |
RES SMD 1.24 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04061R40FKEAVishay / Dale |
RES SMD 1.4 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04062R05FKEAVishay / Dale |
RES SMD 2.05 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04062R74FKEAVishay / Dale |
RES SMD 2.74 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04066R04FKEAVishay / Dale |
RES SMD 6.04 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04068R66FKEAVishay / Dale |
RES SMD 8.66 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
RCL04069R09FKEAVishay / Dale |
RES SMD 9.09 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02904 |
|
CRCW02012K05FKEDVishay / Dale |
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02926 |