| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW-HP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 180 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RL73N1ER56JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.56 OHM 5% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.02782 |
|
RCL04061R10JNEAVishay / Dale |
RES SMD 1.1 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04061R20JNEAVishay / Dale |
RES SMD 1.2 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04061R30JNEAVishay / Dale |
RES SMD 1.3 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04061R60JNEAVishay / Dale |
RES SMD 1.6 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04061R80JNEAVishay / Dale |
RES SMD 1.8 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04062R00JNEAVishay / Dale |
RES SMD 2 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04062R40JNEAVishay / Dale |
RES SMD 2.4 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04062R70JNEAVishay / Dale |
RES SMD 2.7 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |
|
RCL04063R00JNEAVishay / Dale |
RES SMD 3 OHM 1/4W 0604 WIDE |
In Stock: 0 $0.02794 |