| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CRCW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW0201160RFKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 160R 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW0201220KFKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 220K 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW0201249KFKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 249K 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW020124K9FKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 24K9 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW0201300KFKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 300K 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW0201330KFKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 330K 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW020149K9FKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 49K9 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |
|
CRCW08051K50JNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.24000 |
|
CRCW0805820RJNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 820 OHM 5% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.24000 |
|
CRCW0805180RJNEAHPVishay / Dale |
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.24000 |