| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 8.25 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMM02040C8252FB000Vishay / Beyschlag |
RES 82.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C8450FB000Vishay / Beyschlag |
RES 845 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C8660FB000Vishay / Beyschlag |
RES 866 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C8661FB000Vishay / Beyschlag |
RES 8.66K OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C8870FB000Vishay / Beyschlag |
RES 887 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C9090FB000Vishay / Beyschlag |
RES 909 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
SMM02040C9760FB000Vishay / Beyschlag |
RES 976 OHM 1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.02660 |
|
![]() |
CRCW06034R87FKEIHPVishay / Dale |
CRCW0603-HP 100 4R87 1% ET2 E3 |
In Stock: 0 $0.02674 |
MCT06030Z0000ZP50SVishay / Beyschlag |
RES 0 OHM JUMPER 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.02700 |
|
CRCW020110K0FKEEVishay / Dale |
CRCW0201 100 10K 1% EF4 E3 |
In Stock: 0 $0.02723 |