| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCT - Professional |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 95.3 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW02012R67FXEDVishay / Dale |
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02222 |
|
CRCW02013R57FXEDVishay / Dale |
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02222 |
|
CRCW02013R65FXEDVishay / Dale |
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02222 |
|
CRCW02016R19FXEDVishay / Dale |
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02222 |
|
RL73N1HR56JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.56 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02248 |
|
RL73N1HR68JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.68 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02248 |
|
RL73N1HR82JTDTE Connectivity AMP Connectors |
RES 0.82 OHM 5% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02248 |
|
CRG0201F100RTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201 |
In Stock: 0 $0.02263 |
|
MCS0402MZ0000ZE000Vishay / Beyschlag |
RES 0 OHM JUMPER 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02282 |
|
CRG1206F1R0TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.02286 |