| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RP73P, Holsworthy |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 110 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.167W, 1/6W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LCR2512-R047JTVenkel LTD |
RES 47M OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.13917 |
|
UPTF0805-10W-N-4872BTVenkel LTD |
RES 48.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.13918 |
|
SMM02040D1503BB300Vishay / Beyschlag |
RES 150K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.60000 |
|
SMM02040D4753BB300Vishay / Beyschlag |
RES 475K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 3,000 $0.60000 |
|
SMM02040D7501BB300Vishay / Beyschlag |
RES 7.5K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.60000 |
|
TFCR2010-2W-E-1003BT-1KVenkel LTD |
RES 100K OHM 0.1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.14404 |
|
WSL0805R1250FEBVishay / Dale |
WSL-0805 .125 1% EB E3 |
In Stock: 0 $0.92000 |
|
RCWE0402R390FKEAVishay / Dale |
RES 0.39 OHM 1% 1/8W 0402 |
In Stock: 0 $0.16800 |
|
RCWE0603R240FKEAVishay / Dale |
RES 0.24 OHM 1% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.72000 |
|
RCWE0805R820FKEAVishay / Dale |
RES 0.82 OHM 1% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.72000 |