| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCWL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
UPTF0603-16W-N-1002BT-1KVenkel LTD |
RES 10K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.13763 |
|
![]() |
RP73PF2A24R9BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RP 2A 0.25W 24R9 0.1% 25PPM 1K R |
In Stock: 0 $0.69000 |
![]() |
RP73PF2A10RBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RP 2A 0.25W 10R 0.1% 25PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.69000 |
![]() |
RP73PF2A1K0BTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RP 2A 0.25W 1K0 0.1% 25PPM 1K RL |
In Stock: 0 $0.69000 |
![]() |
RP73PF1J110KBTDFTE Connectivity AMP Connectors |
RP 1J 0.166W 110K 0.1% 25PPM 1K |
In Stock: 0 $0.69000 |
LCR2512-R047JTVenkel LTD |
RES 47M OHM 5% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.13917 |
|
UPTF0805-10W-N-4872BTVenkel LTD |
RES 48.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.13918 |
|
SMM02040D1503BB300Vishay / Beyschlag |
RES 150K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.60000 |
|
SMM02040D4753BB300Vishay / Beyschlag |
RES 475K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 3,000 $0.60000 |
|
SMM02040D7501BB300Vishay / Beyschlag |
RES 7.5K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204 |
In Stock: 0 $0.60000 |