| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 11.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RCL12184R70FKEKVishay / Dale |
RES SMD 4.7 OHM 1W 1812 WIDE |
In Stock: 4,000 $0.56000 |
|
CRCW20106R80JNEFHPVishay / Dale |
RES SMD 6.8 OHM 5% 1W 2010 |
In Stock: 25 $0.61000 |
|
LCR2010-R255FTVenkel LTD |
RES 255M OHM 1% 1W 2010 |
In Stock: 0 $0.11940 |
|
UPTF0603-16W-N-1002BTVenkel LTD |
RES 10K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.11969 |
|
TFCR2010-2W-E-1003BTVenkel LTD |
RES 100K OHM 0.1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.12525 |
|
TFCR1210-4W-C-51R0BT-1KVenkel LTD |
RES 51 OHM 0.1% 1/4W 1210 |
In Stock: 0 $0.12803 |
|
CR2512-2W-3R74FTVenkel LTD |
RES 3.74 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.12833 |
|
LCR1206-R033FTVenkel LTD |
RES 33M OHM 1% 1/2W 1206 |
In Stock: 0 $0.13137 |
|
LCR1206-R033GTVenkel LTD |
RES 33M OHM 2% 1/2W 1206 |
In Stock: 0 $0.13137 |
|
RCWL1206R220JMEAVishay / Dale |
RES 0.22 OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.60000 |