| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM0204 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.4 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRCW1206294RFKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 294 OHM 1% 3/4W 1206 |
In Stock: 2 $0.46000 |
|
CRCW1206348RFKEAHPVishay / Dale |
RES SMD 348 OHM 1% 3/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.46000 |
|
CRCW25121R10FKEGVishay / Dale |
RES SMD 1.1 OHM 1% 1W 2512 |
In Stock: 2,000 $0.43000 |
|
TNPW020130K1DEEDVishay / Dale |
RES 30.1K OHM 0.5% 0.075W 0201 |
In Stock: 0 $0.38000 |
|
TNPW020125R0DEEDVishay / Dale |
RES 25 OHM 0.5% 0.075W 0201 |
In Stock: 0 $0.38000 |
|
TFCR1206-8W-E-1002BTVenkel LTD |
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-4W-E-1150BTVenkel LTD |
RES 115 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1004BTVenkel LTD |
RES 1M OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1003BTVenkel LTD |
RES 100K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1622BTVenkel LTD |
RES 16.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |