| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TNPW e3 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 25 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.075W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.010" (0.26mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TFCR1206-8W-E-1002BTVenkel LTD |
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-4W-E-1150BTVenkel LTD |
RES 115 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1004BTVenkel LTD |
RES 1M OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1003BTVenkel LTD |
RES 100K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1622BTVenkel LTD |
RES 16.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-1210BTVenkel LTD |
RES 121 OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-8W-E-4022BTVenkel LTD |
RES 40.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-4W-E-2102BTVenkel LTD |
RES 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-4W-E-2802BTVenkel LTD |
RES 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |
|
TFCR1206-4W-E-3651BTVenkel LTD |
RES 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.05844 |