| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 39 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B13K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 303 $0.65000 |
|
CPF0402B2K32E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 300 $0.65000 |
|
CPF0402B267RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 297 $0.65000 |
|
CPF0402B41R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 1,000 $0.65000 |
|
CPF0402B3K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 252 $0.65000 |
|
CPF0402B82K5E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 1,252 $0.65000 |
|
CPF0402B75KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 251 $0.65000 |
|
352210RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 219 $0.65000 |
|
CPF0402B105RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 240 $0.65000 |
|
CPF0402B1K27E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 238 $0.65000 |