| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
352210RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 10 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 219 $0.65000 |
|
CPF0402B105RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 240 $0.65000 |
|
CPF0402B1K27E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 238 $0.65000 |
|
CPF0402B3K57E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 228 $0.65000 |
|
CPF0402B62RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 215 $0.65000 |
|
CPF0402B34KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 224 $0.65000 |
|
CPF0402B866RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 216 $0.65000 |
|
CPF0402B2K74E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 211 $0.65000 |
|
CPF0402B35R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 206 $0.65000 |
|
35224K7JTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 4.7K OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 206 $0.65000 |