| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPF, Neohm |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.16 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B180RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 361 $0.65000 |
|
CPF0402B47KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 361 $0.65000 |
|
CPF0402B3K65E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 342 $0.65000 |
|
CPF0402B2K4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 316 $0.65000 |
|
CPF0402B11K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 340 $0.65000 |
|
CPF0402B73R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 339 $0.65000 |
|
CPF0402B30KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 328 $0.65000 |
|
CPF0402B2K37E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 323 $0.65000 |
|
352239KJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 39K OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 218 $0.65000 |
|
CPF0402B13K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 303 $0.65000 |