| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3502, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B12K1E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.65000 |
|
CPF0402B3K16E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 400 $0.65000 |
|
CPF0402B180RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 361 $0.65000 |
|
CPF0402B47KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 361 $0.65000 |
|
CPF0402B3K65E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 342 $0.65000 |
|
CPF0402B2K4E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 316 $0.65000 |
|
CPF0402B11K3E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 340 $0.65000 |
|
CPF0402B73R2E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 339 $0.65000 |
|
CPF0402B30KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 328 $0.65000 |
|
CPF0402B2K37E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 323 $0.65000 |