| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3522, CGS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 82 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CPF0402B182RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 460 $0.65000 |
|
CPF0402B23K7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 455 $0.65000 |
|
CPF0402B59KE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 459 $0.65000 |
|
CPF0402B2K15E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 455 $0.65000 |
|
CPF0402B13R7E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 451 $0.65000 |
|
CPF0402B133RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 450 $0.65000 |
|
CPF0402B200RE1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 444 $0.65000 |
|
CPF0402B1K91E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 440 $0.65000 |
|
CPF0402B6K65E1TE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 432 $0.65000 |
|
352256RJTTE Connectivity AMP Connectors |
RES SMD 56 OHM 5% 3W 2512 |
In Stock: 427 $0.65000 |